Epîmedyum Nedir? Nerede Yetişir?

Epîmedyumlu macun tamamen bitkisel bir üründür. Epîmedyum (Keşişkülahı) bitkisinin diğer bazı bitkilerle karıştırılarak macun kıvamına getirilmesi sonucu elde edilmektedir. İnsan sağlığı üzerine bilinen hiçbir zararı olmamakla birlikte şeker, tansiyon ve kalp rahatsızlığı olanlar ile hamile ve emziren kadınların macunu kullanması tavsiye edilmemektedir. Onun dışında 18-65 yaş arası erkek ve kadın ayrımı olmaksızın, belirtilen sağlık problemleri olmayan herkes macunu gönül rahatlığı ile kullanabilir.

Epîmedyum (Epîmedium, Keşişkülahı) bitkisi nedir diyen merak edenler için de kısa bir özet geçecek olursak; bu bitki afrodizyak etkisi nedeniyle binlerce yıldır Çin ve Orta Asya ülkelerinde üretilirken, son 200 yıldır de ülkemiz ve Avrupa’da yetiştiriciliği yapılan bir bitkidir. Güzel bir görüntüye sahip olması nedeniyle süs bitkisi olarak kullanımı da çok yaygındır.

Çoğu erkeğin en büyük korkusu olan İktidarsızlık, bu bitki sayesinde yenilmeye çalışılıyor. Epîmedyumun yararları sadece bu olayı engellemeye yardım etmek değil, aynı zamanda erekte olurken sıkıntı yaşamakta olanlara, bebek sahibi olmak isteyen evli çiftlere de yardım edebilmektir.

Epîmedyum Ne İşe Yarar

  • İktidarsızlık (sertleşme süresinin az olması)
  • Cinsel birleşme sırasında stres ve korku yaparak ereksiyon olamama
  • Cinsel ilişki sayısında ve süresinde yetersiz olma sorunlarına iyi geliyor.
  • Ayrıca cinsel yaşamında bir problem olmayan ancak cinsel yaşamını daha güçlü ve daha da yüksek hale getirmek isteyen, cinsel bakımdan sağlıklı gözükenlerin de rahatlıkla kullanabildiği söyleniyor.

  • Tansiyon ve kalp hastaları Epîmedyum bitkisinden üretilmiş ürünleri kullanmamalıdır. Ayrıca hamile ve emziren kadınların da kullanılması önerilmez.

Epîmedyum Nasıl Kullanılır?

Epîmedyum bitkisi Türkiye’de kuru olarak satılmasa da, kapsül ve ya macun halinde satılmaktadır. Sitemizden de alabileceğiniz bu ürünlerin kullanım talimatları ürün açıklaması ve kutularında da ayrıca yazmaktadır.

Macuni Mahrem, Epimax Macun, Epîmedyum

Yorum Yaz

Yorumunuz Bize Ulaştı.Teşekkür Ederiz.Onaylandıktan Sonra Yayınlanacaktır.
Yorumunuz Gönderilemedi tekrar deneyiniz.